Mycie parą wodną z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne. Ekologiczność, szybkość sprzątania i wygoda to elementy, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na tę metodę. Czy słusznie? Pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości i przybliżyć, na czym polega mycie parowe.
Czym jest mycie parą wodną?
Para wodna jest gazowym stanem skupienia wody powstającym w wyniku parowania wody lub sublimacji lodu. Gaz ten występuje w naturze na przykład w postaci gejzerów, jak również w technice i gospodarstwach domowych, gdzie zostaje wytwarzany i używany. W naszych domach pojawia się coraz więcej urządzeń wykorzystujących parę wodną. Urządzeniem występującym w niemal każdym domu jest żelazko parowe, gdzie para wnika w tkaninę, dzięki czemu ułatwione zostaje usuwanie wszelkiego rodzaju zagniecenia. Czym więcej pary i większe ciśnienie, tym prasowanie staje się łatwiejsze.
Parę wodną możemy wykorzystać również do mycia wszelkich powierzchni. Mycie parą wodną wykonujemy przy użyciu parownicy. Jest to urządzenie wyposażone w specjalny zbiornik, w którym woda doprowadzana jest do wrzenia, w wyniku czego otrzymujemy parę wodną. Następnie trafia ona do specjalnej dyszy, z której uwalniana jest na zewnątrz. Para wodna wydostaje się pod bardzo wysokim ciśnieniem i dociera do czyszczonej powierzchni, gdzie rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, które do niej przywarły. Parownica pozwala nam na skuteczne pozbycie się brudu i bakterii przy użyciu gorącej pary wodnej, nie pozostawiając przy tym kamienia i zacieków. Metoda charakteryzuje się wysoką skutecznością ze względu na wysoką temperaturę, ciśnienie i prędkość strumienia pary wytwarzanej przez parownice.
Zalety czyszczenia parą wodną
Mycie parą staje się coraz popularniejsze ze względu na zalety stosowania tej metody. Główną z nich, a zarazem najważniejszą jest jej ekologiczność. Ludzie coraz częściej posiadają potrzebę dbania o środowisko i szukają produktów naturalnych nie tylko wśród żywności, ale również sięgają po ekologiczne środki czystości. Mycie parownicą sprawia, że wyczyścimy daną powierzchnię tylko i wyłącznie przy użyciu gorącej pary wodnej, nie potrzebujemy do tego żadnych innych detergentów. To wszystko sprawia, że czyszczenie jest całkowicie bezwonne, zdrowe i w pełni bezpieczne dla ludzi, a przede wszystkim dla dzieci i zwierząt przebywających w naszym gospodarstwie domowym. Jest to szczególnie przydatne, kiedy w domu mamy małych alergików. Klasyczne środki czystości często intensywnie pachną, a ich pozostałości pozostają na czyszczonych powierzchniach, przez co nie trudno o reakcje alergiczne. Mycie parą wodną całkowicie eliminuje ten problem. Odkaża daną powierzchnię z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, a zarazem nie powodują reakcji alergicznych. Jest to metoda niezwykle wydajna i skuteczna. Dodatkowym atutem jest ekonomiczność. Podczas sprzątania zużywane jest o wiele mniej wody niż w przypadku klasycznego mycia powierzchni. Niezwykle ważnym elementem przemawiającym na korzyść mycia parą jest również możliwość dotarcia do każdego zakamarku naszego domu, które często pozostają niedostępne dla innych metod czyszczenia.
Co można umyć?
Parownica posiada bardzo wiele zastosowań. Możemy wykorzystać ją do czyszczenia wszelakich wodoodpornych powierzchni. Sprawdzi się zarówno w przypadku czyszczenia podłogi, jak i innych elementów wyposażenia domu. Tym sposobem możemy wymyć kuchnie, łazienkę, czy też okna w całym domu. Nie musimy bać się o zniszczenie powierzchni, ponieważ mycie parą sprawdzi się zarówno w przypadku tych odpornych, jak i delikatnych. Urządzenie może okazać się niezwykle pomocne podczas wykonywania remontu domu. W łatwy sposób pozbędziemy się kurzu i brudu, który w tym przypadku jest niezwykle uciążliwy i osadza się niemal w każdym zakamarku. Przy użyciu parownicy pozbędziemy się również starych tapet ze ścian. Kolejnym zastosowaniem jest czyszczenie elementów zewnętrznych. Czasami zdarza się, że na naszej kostce brukowej powstają plamy od oleju, których bardzo ciężko się pozbyć. Parownica pozwala na ich skuteczne usunięcie. Szeroka gama zastosowań sprawia, że niezwykle łatwe jest dopasowanie metody do Twoich potrzeb.
Oto kilka przykładowych zastosowań:
Podłogi: kafle, fugi, kamień, panele laminowane (charakteryzują się niską odpornością na wilgoć),
Kuchnia: piekarnik, armatura kuchenna, umywalka, płyty grzewcze, okapy
Łazienka: lustra, umywalka, armatura łazienkowa, parawany wannowe, płytki, powierzchnie szklane, kabiny prysznicowe.
Myjemy tylko profesjonalnym i dokładnym sprzętem
Wymaga się, aby każde używane przez nas urządzenie posiadało wszelakie niezbędne certyfikaty, a także spełniało wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa, dlatego używany przez nas sprzęt spełnia wszystkie wymogi, a dodatkowo charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością. Możemy poszczycić się niezwykle zaawansowaną technologią, a także niską awaryjnością wykorzystywanych urządzeń, co znacznie wpływa na jakość oferowanych usług.
Ile kosztuje mycie parowe?
Koszt usługi mycia parowego różni się ze względu na różne czynniki. Główne z nich to rodzaj czyszczonej powierzchni, a także jej wielkość. Ceny w łatwy i szybki sposób można sprawdzić na podstronie czyszczenie parowe.