Eksploatacja samochodu wiąże się zarówno z utrzymaniem pojazdu w wysokiej sprawności technicznej wpływającej na bezpieczeństwo jazdy, jak i w należytym stanie estetycznym. Wnętrze auta jest siedliskiem drobnoustrojów i mikroorganizmów, które w wyniku długotrwałego nawarstwiania się, wpływają niekorzystnie na samopoczucia oraz stan zdrowia kierowcy i pasażerów.

Zadbana tapicerka sprawia, że wnętrze auta prezentuje się estetycznie, a pasażerom podróż mija w komfortowych warunkach.

Do najczęstszych metod utrzymania czystości wnętrza pojazdu, należy stosowanie odkurzacza piorącego w warunkach domowych lub poprzez specjalistyczną firmę czyszczącą. Popularność firm czyszczących tapicerki samochodowe stale rośnie, ze względu na to, że coraz więcej osób stawia na kompleksowe czyszczenia tapicerki samochodowej.

Czyszczenie tapicerki samochodowej odkurzaczem piorącym

Przebieg procesu czyszczenia tapicerki samochodowej odkurzaczem piorącym rozpoczynamy od wcześniejszego odkurzenia wnętrza pojazdu włącznie z podsufitką. Drobinki kurzu, pyłki i piasek to ciała stałe, które nie ulegają rozpuszczeniu w wodzie, dlatego należy je usunąć przed praniem. Kolejnym etapem jest mycie elementów plastikowych. Warto tę czynność wykonać przed praniem, aby uniknąć zabrudzenia wypranej tapicerki zaciekami z brudnych elementów wnętrza pojazdu. Etap prania najlepiej rozpocząć od tapicerki drzwi. Następnie należy wyprać fotel kierowcy i pasażera oraz tylną kanapę. Na końcu pierzemy wykładzinę podłogową auta. Podczas prania należy zwracać szczególną uwagę na to, aby nie przemoczyć tapicerki. Do prania należy stosować specjalistyczne środki piorące i czyszczące oraz konserwujące. Profesjonalizm firm piorących potwierdza popularność tych usług. Czyszczenie tapicerki samochodowej – Gdańsk to miejsce gdzie skorzystasz z naszych kompleksowych usług czyszczenia tapicerki w Twoim samochodzie!

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej?

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie, ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej. Pranie tapicerski samodzielnie w warunkach domowych może okazać się dużo droższe niż w specjalistycznym serwisie czyszczącym. Wypożyczenie profesjonalnego odkurzacza oraz zakupienie odpowiedniej chemii umożliwiającej uzyskanie oczekiwanego efektu może okazać się wygórowanym wydatkiem, tym bardziej że usługa firmy czyszczącej jest wydatkiem na każdą kieszeń. Zatem ile kosztuje czyszczenie tapicerki samochodowej? Kompleksowa usługa prania całej tapicerski samochodowej plasuje się średnio w przedziale cenowym 120-200 zł i obejmuje wszystkie elementy tapicerowane wnętrza pojazdu. Istnieje możliwość skorzystania z usługi prania pojedynczego elementu. Nie podejmujemy się czyszczenia podsufitek! Na cenę usługi wpływa poziom zabrudzenia tapicerki oraz ewentualna konieczność demontowania elementów, np.: przednich foteli.

Czyszczenie tapicerki samochodowej – efekty

Zaraz po zakończonym procesie prania tapicerki samochodowej można zauważyć pierwsze efekty w postaci głębszych kolorów oraz wyraźnych wzorów na materiale. Kolejną sprawą jest nowy zapach wnętrza, który emanuje świeżością, co pozytywnie nastraja do nawet wielogodzinnej podróży. Najistotniejszym czynnikiem czyszczenia tapicerki jest wyeliminowanie wszelkich zarazków oraz drobnoustrojów, podobnie jak w przypadku prania dywanów. Ich usunięcie jest dla nas bardzo korzystne, ponieważ mimo tego, że nie widzimy ich gołym okiem negatywnie wpływają na organizm ludzki. Podczas jazdy gromadzą się one w naszej tapicerce i mimo, że możemy tego nie widzieć, to najdrobniejsze pyłki, czy drobnoustroje chętnie tam lądują.

Zalety czyszczenia tapicerki samochodowej

Czyszczenia tapicerki samochodowej warto wpisać w kalendarz eksploatacji pojazdu jako czynność stałą. Regularne pranie tapicerki umożliwi utrzymać wnętrze pojazdu w stanie czystości na długi czas. Wpływa to również na dłuższą żywotność materiału, który rzadziej ulega przetarciu lub uszkodzeniu. Gruntowne wypranie tapicerski samochodowej natychmiast podnosi estetykę wizualną pojazdu. Czystość wnętrza auta wpływa na komfort jazdy, dzięki czemu pasażerowie mogą odczuwać satysfakcję nawet podczas długich podróży.