Pranie dywanów odkurzaczem piorącym to coś, na co decydują się właściciele nowych dywanów, a także posiadacze cennych tkanin w celu zachowania doskonałego wyglądu dywanu. Czym prać dywan, aby usunąć trwałe zabrudzenia? Ile kosztuje pranie dywanu w profesjonalnej firmie świadczącej usługi tego typu? Dlaczego warto korzystać z pomocy profesjonalnych firm?

Czyszczenie dywanów odkurzaczem piorącym

Tak naprawdę czyszczenie dywanów za pomocą odkurzacza piorącego brzmi jedynie prosto. Cały proces opiera się na kilka istotnych kwestiach i etapach, o których pamiętają osoby wykonujące czynności czyszczące. W jaki sposób działa odkurzacz piorący? Nowoczesne odkurzacze stosowane przez pracowników firm czyszczących dywany, tapicerki i inne materiały tapicerskie, wyposażone są w specjalne czujniki, a także najnowocześniejsze technologie, które sprawiają, że proces czyszczenia dywanu staje się szybki, prosty i bezproblemowy. Zazwyczaj w tego typu odkurzaczach znajdują się dwa pojemniki. W przypadku pierwszego pojemnika do czynienia mamy z miejscem separacji brudu od zassanego powietrza. W drugim otworze natomiast znajduje się woda wraz z zawartością specjalnego preparatu do czyszczenia dywanów. Oczywiście osoby wykonujące proces czyszczenia nierzadko korzystają także z nowoczesnych środków na sucho, posypując plamę, a następnie wsysając preparat do środka.

Nasza firma zajmuje się również takimi czynnościami jak pranie kanap, oraz mebli tapicerowanych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Ile kosztuje pranie dywanu?

Zazwyczaj przed oddaniem dywanu w ręce profesjonalistów zastanawiamy się, czy lepszym rozwiązaniem będzie samodzielna próba wyczyszczenia dywanu, czy też oddanie go w ręce specjalistów. Wniosek jest prosty. Nie warto wykonywać prac tego typu samemu. Niestety na rynku dostępnych jest wiele preparatów o niskiej jakości, z pomocą których czyszczenie dywanu jest niemal niemożliwe. W wielu przypadkach konieczny jest zakup dodatkowych środków, dzięki którym możliwe będzie usunięcie powstałych smug, jednak efekt nigdy nie będzie tak spektakularny, jak po przywiezieniu dywanu z profesjonalnej pralni, która specjalizuje się w zadaniu jakim jest pranie dywanów. Na pytanie ile kosztuje pranie dywanów, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na ostateczną cenę składa się przede wszystkim wielkość dywanu, a także stopień zabrudzeń i ilość zużytych środków do wyczyszczenia. Zazwyczaj profesjonalne firmy świadczące usługi chemicznego prania dywanów na mokro ukazują cenniki, a także na etapie rozmów wstępnych oceniają, jaki może być koszt wyprania dywanu. W naszym przypadku, cena prania dywanu to 7 zł za m² Warto więc w tym momencie wybrać najlepszą opcję dla siebie. Tak więc tylko po konsultacjach z pracownikami firmy czyszczącej dywany dowiemy się, ile kosztuje czyszczenie dywanu i ile potrwa zarówno proces jego czyszczenia, jak i czas odbioru.

Pranie dywanu – efekty

Efekty prania dywanu są wręcz spektakularne,. tak jak inne oferowane przez nas usługi mycia i czyszczenia. Do największych zalet oddania dywanu w ręce profesjonalistów należy fakt, iż po odbiorze można odzyskać niemal nowy dywan. Nawet najtrudniejsze i najbardziej oporne na czyszczenie plamy mogą zostać szybko zlikwidowane. To sprawia, że nie ma konieczności kupowania nowych, często kosztownych zamienników, a zaoszczędzone pieniądze można odłożyć na poczet kolejnego czyszczenia dywanu, na przykład przed świętami. Jeżeli więc mają Państwo brudne dywany, bez wątpienia przyda im się czyszczenie dywanów. Gdańsk i okolice to miejsce, w których nasza firma świadczy swoje usługi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zalety czyszczenia dywanów

Oprócz nieskazitelnej czystości uzyskać można także eliminację roztoczy, co ma ogromne znaczenie dla osób uczulonych i dla alergików. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, ile roztoczy skumulowane jest w głębokich warstwach dywanu, do których nie dociera ani szczotka odkurzacza, ani profesjonalne preparaty, które stosować można w domu do samodzielnego czyszczenia dywanu. Zaschnięta guma do żucia? Barwiący sok pozostawiony w wyniku zabawy dziecka na dywanie? Żaden problem! Zaufanie specjalistom to oszczędność czasu i środków, a odebrany dywan z pewnością przez długi czas będzie zachwycał mieszkańców i gości swoim blaskiem! Oczywiście proces czyszczenia dywanów to także odnowa i konserwacja drogocennych, na przykład perskich dywanów.