Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej

Pranie, lub też czyszczenie tapicerki samochodowej ma na celu doprowadzenie tapicerki twojego samochodu do stanu, który pamiętasz gdy odbierałeś go z salonu. WashMan.pl to najnowsze techniki, najskuteczniejsze i bezpieczne środki czyszczące oraz najnowszy sprzęt, które w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem dają niesamowite i widoczne na pierwszy rzut oka efekty. Tapicerki czyścimy w Gdańsku, Sopocie oraz w Gdyni.

Przed przystąpieniem do prania tapicerki samochodowej odkurzamy pojazd. Pierzemy tapicerkę bezpiecznymi dla materiału środkami przy użyciu odkurzacza piorącego najnowszej generacji, marki Kärcher.

Pamiętaj, czyszczenie tapicerki samochodowej to złożony i delikatny proces. Dlatego warto zlecić go specjalistom!

Czyszczenie tapicerki samochodowej – cennik

Tapicerka samochodowa 170 – 300 zł

Dokładniejszą wycenę podamy po poznaniu szczegółów zlecenia – wielkości auta oraz poziomu zabrudzenia.

Pranie tapicerki samochodowej - Gdańsk
Czyszczenie tapicerki samochodowej - Gdańsk

Zamów usługę czyszczenia już teraz

Pośpiesz się, nasi specjaliści czekają na Twoje zlecenie!

Czyszczenie i pranie tapicerki

Każdy z nas jeździ samochodem i wie, że tapicerka także potrzebuje czyszczenia, oraz odświeżenia. Jeżeli chcesz kompleksowo wyprać tapicerkę w swoim samochodzie, firma WashMan.pl przychodzi Ci z pomocą! Gwarantujemy higienę, oraz przywrócenie świeżości czyszczonym powierzchniom. Oferujemy także pranie tapicerki meblowej, oraz czyszczenie kanap. Jeżeli Twoje meble potrzebują prania i odświeżenia, nasz personel z pewnością podejmie się tego zadania.

Pranie (czyszczenie) tapicerki samochodowej ma na celu doprowadzenie jej do stanu, w którym opuściła salon. WashMan.pl to najnowsze techniki, najskuteczniejsze i bezpieczne środki czyszczące oraz nowoczesny sprzęt, który w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem daje niesamowite i widoczne na pierwszy rzut oka efekty.

Przed przystąpieniem do prania tapicerki samochodowej odkurzamy pojazd. Pierzemy tapicerkę bezpiecznymi dla materiału środkami przy użyciu odkurzacza piorącego Kärcher najnowszej generacji.

Jak przebiega pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej?

Do prania i czyszczenia tapicerki samochodowej nasi przeszkoleni pracownicy używają specjalistycznych odkurzaczy piorących Karcher. Przy codziennym użytkowaniu tapicerka samochodu zbiera kurz i roztocza, oraz ulega ogólnemu zabrudzeniu. Dzięki detergentom najwyższej klasy sprawimy, że tapicerka Twojego samochodu będzie wyglądać jak nowa. Koszt całego zabiegu podobnie jak w przypadku czyszczenia dywanów, zależny jest od wielkości powierzchni, oraz stopnia zabrudzenia.

Mycie tapicerki w samochodzie

Czyszczenie tapicerki polega na usunięciu zabrudzeń z zewnętrznych warstw tkaniny bez przemaczania gąbki tapicerskiej. Zastosowane detergenty wnikają na odpowiednią głębokość we włókna, gdzie łączą się z cząstkami zabrudzeń i odrywają je od materiału. Takie kompleksy są następnie usuwane przez odkurzacz piorący, dzięki czemu brud nie ma możliwości ponownie osadzić się na materiale. Taka technika pozwala na usunięcie nawet uporczywych plam bez ryzyka utraty koloru obić tapicerskich. Czyszczenie tapicerki samochodowej przeprowadzać można regularnie także w celu zapobiegania rozwojowi roztoczy. Nawet jeśli nie ma wyraźnych plam, tapicerka nie jest przecież idealnie czysta. Gromadzący się w niej kurz czy pyłki mogą nasilać objawy alergii, więc warto je co jakiś czas usuwać. Pranie tapicerki samochodowej zawsze odbywa się z wykorzystaniem delikatnych środków czyszczących, dzięki czemu jest to proces bezpieczny dla materiału i nie powoduje osłabienia jego struktury.

Pranie tapicerki auta

Istnieje wiele powodów, dla których odradza się samodzielne pranie tapicerki podstawowymi detergentami. Najpoważniejsze zagrożenie wiąże się z przemoczeniem materiału. Nasze doświadczenie i nowoczesny sprzęt pozwalają tego uniknąć. Dlaczego to takie ważne? Dlatego że przemoczona gąbka wysycha nawet kilka dni, a w tym czasie mnożą się bakterie, grzyby i roztocza. Osłabieniu ulega i tapicerka, i wypełnienie, więc zwiększa się ryzyko przetarć i rozerwania. Czyszczenie tapicerki auta domowymi metodami zajmuje też bardzo dużo czasu przy całkowicie niewspółmiernym efekcie. Nie mając pod ręką profesjonalnego (a przy okazji – bardzo drogiego) sprzętu, lepiej nie ryzykować. Warto też podkreślić, że dostępne w sklepach środki czyszczące, mimo zachęcającej treści etykiety, nie zawsze nadają się do prania tapicerki w samochodzie, bo mogą: nie są dość silne, uszkadzają włókna, nie docierają wystarczająco głęboko albo nie zapobiegają ponownemu osiadaniu brudu.

Co daje czyszczenie tapicerki samochodowej?

Pranie tapicerki auta prowadzi się przede wszystkim po to, żeby usunąć z niej stare plamy i zabrudzenia choćby od oleju, smaru czy rozlanych napojów. Poza tym jednak regularne pranie tapicerki samochodowej pozwala usunąć niekoniecznie rzucające się w oczy, ale zawsze obecne mniejsze zabrudzenia. Usuwany jest kurz, pyłki, roztocza z zewnętrznej powierzchni tapicerki. To wszystko sprawia też, że czyszczenie tapicerki samochodowej jest świetnym i bardzo prostym sposobem na przywrócenie jej kolorów. Najczęściej bowiem problemem nie jest blaknięcie barwnika, tylko fakt, że stopniowo znika on pod coraz grubszą warstwą różnych zabrudzeń. Zupełnie przy okazji odświeża się też powietrze w samochodzie, bo właśnie brudne fotele są często źródłem nieprzyjemnego zapachu. Ulgę po praniu tapicerki poczują astmatycy, alergicy i wszyscy, którym przeszkadzają unoszące się w powietrzu pyłki.

Najczęściej zadawane pytania

Jak muszę przygotować samochód do czyszczenia tapicerki?

Samochodu nie trzeba specjalnie przygotowywać przed wykonaniem usługi. Prosimy tylko o usunięcie gumowych dywaników przed naszym przyjazdem.

Ile czasu potrzebuje tapicerka aby wyschnąć?

Po myciu zalecamy pozostawić materiał na 12-24 godzin do pełnego wyschnięcia. Zalecamy pozostawić samochód w garażu z lekko uchylonymi szybami.

Czy pierzemy tapicerkę skórzaną?

Niestety nie pierzemy skórzanej tapicerki.

Czy zajmujemy się praniem podsufitki?

Niestety nie świadczymy usług prania podsufitek.

Czy muszę mieć dostęp do wody oraz prądu?

Wymagamy dostępu do wody i prądu 230V.

Czy mogę przyjechać do Was samochodem w celu wyprania tapicerki?

Niestety, na ten moment świadczymy usługę wyłącznie z dojazdem do klienta.

Czy jest możliwe, że zapłacę więcej niż widnieje w cenniku?

Tylko w wypadku mocno zabrudzonych tapicerek/dywanów, które wymagają większego nakładu pracy możemy doliczyć do 50% wartości usługi. Prosimy o szczegółowy opis w wypadku głębokich zabrudzeń.

Czy istnieje możliwość zapłaty kartą?

Tak, akceptujemy płatności kartą.

Czy pierzemy tapicerkę samochodową zimą?

Oczywiście, zimą wymagamy jednak dostępu do garażu.

Jak długo muszę czekać na wykonanie usługi?

Jeśli terminarz na to pozwala to jest możliwość przeprowadzenia usługi w dzień jej zamówienia.

Czy muszę płacić za dojazd?

W granicach Gdańska dojazd jest darmowy. Do okolicznych miast i miejscowości dojeżdżamy za opłatą 1 zł/km licząc od centrum Gdańska.

Jak długo będziemy wykonywać zamówioną usługę?

Wszystko zależy od wielkości przedmiotu usługi, stopnia zabrudzenia, trudności w usunięciu plam. Czas może się znacząco różnić w każdym wypadku. Prosimy o kontakt i przybliżenie nam tematu, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

Za jakie zabrudzenia możemy doliczyć dodatkową opłatę?

W przypadku dużych zabrudzeń, usuwania sierści, usuwania uporczywych plam lub krwi czy moczu możemy doliczyć do 50% wartości usługi.